Ocieplenie
Ściany zewnętrzne ConHouse posiadają bardzo wysoki wskaźnik izolacyjności na poziomie U=0,11[ W/m2*K].
Materiałem uszczelniającym jest natryskowa pianka izolacyjna. Jest to dwuskładnikowy systemem poliuretanowy, przeznaczony do wytwarzania zamknięto-komórkowej pianki izolacyjno-akustycznej. Jest ona nakładana na całą powierzchnię, dzięki czemu redukuje wszystkie łączenia oraz przerwy (eliminacja mostków termicznych). Łączna grubość pianki izolacyjnej to 18cm. Składa się ona z warstwy otwarto komórkowej i zamknięto komórkowej lub w całości zamknięto-komórkowej. Ocieplenie budynku ConHouse jest montowane od jego wewnętrznej strony. Rozwiązanie to znacznie zmniejsza zużycie energii potrzebnej na ogrzewanie, gdyż niweluje potrzebę ogrzania ścian zewnętrznych (ciepło nie „ucieka w mury” budynku). Dzięki powyższym rozwiązaniom, budynki ConHouse działają na zasadzie termosu, bardzo długo utrzymując pożądaną temperaturę.
Fotowoltaika
Fotowoltaika wykorzystuje promienie słoneczne, które są jednym z odnawialnych źródeł energii. Oprócz korzyści proekologicznych, instalacja fotowoltaiki wiąże się z korzyściami ekonomicznymi. Przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego (maty elektryczne), wspomaganego fotowoltaiką oraz wentylacji mechanicznej wraz z rekuperacją budynek staje się BEZKOSZTOWY I ZEROEMISYJNY.
Wentylacja
Częstą przyczyną strat ciepła w standardowych domach jest stosowanie wentylacji grawitacyjnej. W budynkach Conhouse zastosowana jest wentylacja mechaniczna nawiewno – wywiewna z rekuperacją co redukuje straty ciepła od 70 do 90%. Jej zadaniem jest kontrola cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach i dostarczanie świeżego powietrza przez cały rok.